Plaża

Długa, czysta i wyróżniająca się miękkością drobniutkiego piasku plaża: oto główny walor turystyczny w oczach letników, którzy do Jarosławca zjeżdżają już od przełomu XIX i XX wieku. Wprawdzie plaża nie jest wybitnie szeroka, ten wymiar zwykle mieści się w przedziale 15-60 metrów - to i tak miejsca powinno być dość i na leżakowanie i na spacery, i na wszelkiego typu gry oraz rozrywki.

Bałtyk w tej części wybrzeża regularnie “połyka” plaże i systematycznie dobija pod klify. Władze samorządowe podejmują działania, by temu zapobiec i poszerzyć piaszczysty obszar. Ostatnia poważna refulacja - m.in. dowożenie piachu z innych rejonów kraju, budowa rzędu szeregów drewnianych pali ochronnych i przepompowywanie piasku z dna na plaże - miała miejsce w 2009 roku. Według opowieści miejscowych, w dwudziestoleciu międzywojennym plaża w Jarosławcu miała nawet kilometr szerokości.

Na terenie miejscowości zorganizowano jedno strzeżone kąpielisko, dostosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych. “Jarosławiec-Wschód” obejmuje ok. 300 metrów z lokalnych plaż. Piaski w Jarosławcu wykorzystują również rybacy, którzy cumują swoje kutry w tutejszej przystani. Jej istotnym elementem jest pomost-molo spacerowe o długości ok. 50 m.

Dodaj opinię
Plaża adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Plaża, zobacz gdzie w Jarosławcu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Plaża.
  • 76-107 Jarosławiec
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Plaża opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij