Przystań rybacka

Rybołówstwo przez wieki było główną metodą na przeżycie miejscowych osadników - przynajmniej od XV stulecia (z 1460 r. pochodzą pierwsze pisemne wzmianki o Jarosławcu) do końcówki XIX w., kiedy to wypoczynek i kąpiele nad morzem przestały uchodzić za nieprzyzwoite.

Dziś turystyka jest zapewne na pierwszym miejscu wśród źródeł dochodu, a mimo to rybacy wciąż stanowią znaczną część lokalnej społeczności. Swoje kutry cumują na niewielkiej przystani, zlokalizowanej praktycznie vis à vis głównego zejścia (nr 4) na plażę. Przystań tworzą właściwie tylko dalba wyciągowa i wąski pomost.

Przystań to najlepsze miejsce, by obejrzeć współczesne rybackie łodzie i zaopatrzyć się w świeżutką rybę. W łowiskach tego rejonu Morza Bałtyckiego występują m.in. dorsze, płocie, śledzie, trocie, leszcze, węgorze, łososie czy belony. Nieopodal przystani w Jarosławcu stoi zabytkowa, XIX-wieczna stacja ratownictwa morskiego - dziś przerobiona na smażalnię.

Niektórzy rybacy specjalnie z myślą o turystach organizują rejsy wędkarskie. To zawsze niezapomniana przygoda dla amatorów tegoż sportu.

Dodaj opinię

W takiej czy innej formie, jednak od zawsze obecna w Jarosławcu. Rybołówstwo, nawet w erze nadmorskiej turystyki wypoczynkowej, pozostaje jednym z najważniejszych zawodów ludzi mieszkających nad Bałtykiem. Kutry miejscowych rybaków zwykle zacumowane są na plaży nieopodal głównego zejścia bądź przy pobliskim pomoście. Najświeższe ryby w okolicy? Tylko tutaj.

Przystań rybacka warta uwiecznienia na wideo - świetnie to zrobi firma KM Studio filmy reklamowe Wrocław

Przystań rybacka adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Przystań rybacka, zobacz gdzie w Jarosławcu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Przystań rybacka.
  • Ulica
    Plaża
    Przystań rybacka mieści się przy ulicy Plaża w Jarosławcu
  • 76-107 Jarosławiec
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Przystań rybacka opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij