Jarosławiec - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Jarosławca

Rekreacyjno-wypoczynkowa wieś Jarosławiec położna jest w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim. Najbliższa droga wojewódzka biegnie około 10 km na południe od miejscowości - droga nr 102 docelowo łączy drogę krajową nr 3 koło Międzyzdrojów z Kołobrzegiem. Aby dotrzeć do Jarosławca, należy z niej skręcić w kierunku północnym na rondzie pomiędzy Masłowicami a Krasinem lub w miejscowości Drozdowo.

W centrum Jarosławca, przy ul. Bałtyckiej, funkcjonuje przystanek PKS. Autobusy dojeżdżają tu z miejscowości Darłowo, Sławno, Rusinowo, Słupsk oraz Stary Kraków, a także z większych miast: Warszawy i Wrocławia. Przewozy realizują PKS Koszalin oraz firmy prywatne: m.in. DPP Darłowo i Polbus. Połączenia komunikacyjne można sprawdzić za pomocą wyszukiwarki GoEuro, która podaje też ceny biletów i przewidywany czas podróży. Najbliższa stacja PKP znajduje się w miejscowości Sławno, oddalonej od Jarosławca o 25 km. Dworzec jest skomunikowany m.in. z Warszawą, Krakowem, Szczecinem, Słupskiem, Poznaniem, Koszalinem, Lublinem, Łodzią i Bielskiem-Białą. Znajduje się on w północnej części Sławna, przy ul. Dworcowej, niedaleko trasy europejskiej nr E28. Tuż obok znajduje się dworzec autobusowy, skąd odjeżdżają busy bezpośrednio do Jarosławca. Kolejne stacje kolejowe blisko miejscowości to PKP Słupsk (40 km) i PKP Koszalin (60 km).

Aby dojechać do Jarosławca z Warszawy, trzeba pokonać odległość 427 km, z Krakowa - 598 km, ze Szczecina - 195 km, z Gdańska - 150 km, z Wrocławia - 417 km, z Poznania - 260 km, natomiast z Białegostoku - 503 km. Z uwagi na niewielkie rozmiary tej miejscowości, do każdego punktu można swobodnie dotrzeć na piechotę. Na terenie Jarosławca działa kilka firm świadczących usługi przewozu osób taksówkami.

rozwiń
Jarosławiec - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij